Aktualne oferty pracy


Informacje dla pracodawców


Wyślij nam swoje CV


Skontaktuj się z nami
Zwrot podatku z zagranicy HOLANDIA PDF Drukuj Email
Porady

U NAS ROZLICZYSZ ZWROT PODATKU ! UMÓW SIĘ: 502 333 159, 074/666-10-70.

TANIEJ NIE ZNAJDDZIESZ!

1. Jakie dokumenty muszę posiadać, aby odzyskać podatek zapłacony w Holandii?

Kartę podatkową JAAROPGAAF (JAAROPGAVE), którą wystawia pracodawca po zakończeniu roku podatkowego i numer BSN (dawniej Sofi-nummer), który jest odpowiednikiem naszego NIP i jest nadawany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst).

2. Co oznaczają pojęcia i kwoty na mojej karcie podatkowej JAAROPGAAF (JAAROPGAVE)?
Najważniejszymi pozycjami, które mają wpływ na wysokość ewentualnego zwrot podatku są:

LOON (LOON VOOR LOONBELASTING/PREMIE VV lub FISCAAL LOON) - zarobek brutto

INGEHOUDEN LOONBELASTING/PREMIE VOLKSVERZEKERINGEN (LOONHEFFING lub INGEHOUDEN LOONHEFFING lub LOONBELASTING/PREMIE V.V.) - pobrana zaliczka na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne

VERREKENDE ARBEIDSKORTING (ARBEIDSKORTIN) - nie jest potrąceniem z płacy lecz przysługującym pomniejszeniem opodatkowania dokonanym przez pracodawcę czyli tzw. ulga pracownicza

INGEHOUDEN BIJDRAGE ZORGVERZEKERINGSWET (PREMIE ZIEKENFONDS) - ubezpieczenie chorobowe. Jest mało istotną pozycją z punktu widzenia zwrotu podatku, gdyż można ją odliczyć od podatku dopiero po przekroczeniu dość wysokiej wartości progowej, co w przypadku pracowników z Polski raczej się nie zdarza.

LOON ZORGVERZEKERINGSWET - płacona ustawowo kwota na ubezpieczenie

3. Czy można odzyskać podatek, jeśli płacony był tylko u jednego z dwóch pracodawców?
Tak, jednakże łączne zarobki od obydwu pracodawców muszą być zgłoszone do Urzędu Skarbowego.

4. Co to jest "rozłąkowe"?
Jest stosowane wyłącznie w przypadku, gdyby okazało się, że nie można odzyskać całego podatku. Wówczas tzw. "partner fiskalny" może starać się o resztę podatku (nawet jeżeli nie pracował w Holandii). "Partnerem fiskalnym" może być każda osoba, która jest zameldowana z Tobą w Polsce pod tym samym adresem np. rodzic, brat, siostra, konkubent, babcia, dziadek itp.

5. Co można zrobić nie posiadając dokumentu Jaaropgaaf (Jaaropgave)? Czy informacja o pracodawcach wystarczy, aby odzyskać podatki?
Jeśli nie posiadasz Jaaropgaaf (Jaaropgave), możemy wystąpić w Twoim imieniu o wystawienie niezbędnych dokumentów. W tym celu należy przesłać do nas kopię umowy o pracę lub rozliczenie miesięczne. Może to jednak spowodować pewne opóźnienie w procedurze zwrotu podatku. Chcielibyśmy podkreślić fakt, że w Twoim własnym interesie jest otrzymanie od pracodawcy Jaaropgaaf, co ułatwi i przyśpieszy proces odzyskiwania podatku.

6. Jakie są konsekwencje, jeśli okaże się, że jestem winien pieniądze holenderskiemu urzędowi podatkowemu?
Jeśli okaże się, że jesteś winien pieniądze holenderskiemu urzędowi podatkowemu, poinformujemy Cię o tym. Nie robimy takich rozliczeń podatkowych!!!

7. Co to jest Sofi-nummer (BSN)?
Jest to odpowiednik polskiego Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP). Posiadając numer BSN (Burger Service Nummer) można o wiele sprawniej załatwić różne sprawy urzędowe. BSN zastąpił dotychczasowy SOFI-nummer. Nie można odzyskać podatku nie posiadając numeru BSN, który zawsze można znaleźć na swojej karcie podatkowej JAAROPGAAF (JAAROPGAVE).

8. Jak długo trwa proces odzyskiwania podatków?
Zazwyczaj upływa 3-6 miesięcy pod warunkiem, że wypełnione formularze za miniony rok podatkowy zostały złożone u nas przed końcem marca bieżącego roku.
Termin ten może jednak ulec wydłużeniu, jeśli urząd podatkowy będzie potrzebował dodatkowych informacji.
Czas oczekiwania na zwrot podatku tylko w małym stopniu zależy od rozliczającej firmy. Żadna firma nie może wpłynąć na urząd skarbowy aby ten rozpatrzył jej sprawy priorytetowo. Deklarowane więc przez firmy "najszybsze zwroty" to tylko chwyt reklamowy, który nie odpowiada rzeczywistości i jest oszustwem.

9. Od czego zależy, jaką kwotę zwrotu otrzymam?
Kwota zwrotu, o którą można ubiegać się, zależy od kilku czynników. Między innymi od wysokości Twojego całkowitego dochodu, długości pobytu, miejsca pracy. Również posiadanie dzieci wpływa na kwotę zwrotu. Ważne jest również to, w jaki sposób starasz się o zwrot. Próbując rozliczać się samodzielnie możesz popełnić błędy, które spowodują mniejszy zwrot. Jako specjaliści w dziedzinie holenderskiego podatku gwarantujemy Ci zwrot najwyższej możliwej do odzyskania kwoty.

10. Za jaki okres można ubiegać się o zwrot podatku?
Deklaracje podatkowe można składać w holenderskim Urzędzie Skarbowym za ostatnie 5 lat np. w roku 2014 składamy deklaracje za lata: 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.

Z nami rozliczysz zwrot podatku. Zapraszamy !

[powrót na górę]