Aktualne oferty pracy


Informacje dla pracodawców


Wyślij nam swoje CV


Skontaktuj się z nami
Wielka Brytania PDF Drukuj Email
Zwrot podatku z zagranicy

Zaświadczenie P45 - jest wydawane, gdy pracownik kończy pracę.

Jeżeli pracownik w trakcie tego samego roku podatkowego rozpocznie pracę u nowego pracodawcy to powinien oddać mu zaświadczenie P45 otrzymane od poprzedniego pracodawcy zachowując jedynie jego pierwszą stronę (Part 1A).

Zaświadczenie P60 - jest wydawane każdemu pracownikowi na koniec roku podatkowego.

Druk P60 powinien zawierać dane o całorocznych (od kwietnia do kwietnia) zarobkach pracownika uzyskanych zarówno u aktualnego pracodawcy jak i u poprzednich pracodawców, u których pracował w tym samym roku podatkowym. Zaświadczenie P60 otrzymują pracownicy, którzy na dzień 5 kwietnia są zatrudnieni. Jeżeli ktoś skończy pracę przed tą datą otrzymuje tylko P45.

Zarówno P45 jak i P60 są wystarczającymi dokumentami do ubiegania się o zwrot podatku. Możliwe jest także rozliczenie na podstawie payslipów. Payslip - czyli rozliczenie tygodniowej wypłaty.

Gdy z jakichś powodów nie mamy ani P45 ani P60 to można skorzystać z "Payslip'a", który zawiera informację o zarobkach z danego tygodnia oraz zarobków zsumowanych od początku okresu rozliczeniowego, którym jest początek roku podatkowego albo początek zatrudnienie jeżeli rozpoczęło się później. Najbardziej interesujący jest Payslip za ostatni tydzień pracy, bowiem w rubryce o nazwie "Pay to Date" (lub podobnie) zawiera tę samą informację o zarobkach (od początku zatrudnienia u danego pracodawcy), co P45.

ZAPRASZAMY DO ROZLICZENIA ZWROTU PODATKU U NAS.